maer logoMaer, Geleceğe Emin Adımlarla İlerliyor

“Planlarımızı kısa vadeli değil, uzun vadeli yapmaya çalışıyor ve buna göre sağlam adımlar ile ilerliyoruz. Piyasanın güçlü oyuncularından biri olmak üzere yatırımlarımızı yapıyoruz” diyen Maer Firmasının Yetkilisi Erhan ÖZCAN’a röportaj sorularımızı yönelttik.

 

maer 63a

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız Alüminyum ve PVC profillerin işlendiği kapı pencere imalat sektöründe endüstriyel faaliyetlerde kullanılan makinelerin ve tamamlayıcı aksesuarların tedarikçisi olarak hizmet vermektedir. Hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

2019 yılında kendi markamız ile başladığımız üretim ile beraber müşterilerimize çok daha iyi hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

Yeni yatırımınızdan/oluşumunuzdan bahseder misiniz?

2019 yılı son çeyreği itibariyle Bursa’da 1.000 m² kapalı alanda, satışını gerçekleştirdiğimiz PVC ve Alüminyum makinelerinin bir bölümünün imalatına başladık.

Tek kafa kaynak makinesi, alttan çıkma kesim makinesi, freze 3’lü kol yeri+su tahliye makinesi, PVC çıta kesme makinesi, PVC temizleme makinesi ve kertme makinesi portföyümüze ekleyeceğimiz yeni ürünler olacak.

2019 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

2019 yılı içerisinde İstanbul Tüyap Avrasya Kapı Pencere Fuarı’na katılım sağladık. Bununla birlikte yurtdışında birçok fuarı ziyaret ederek mevcut müşterilerimiz ile temas kurma ve sektörü ve yenilikleri yakından izleme fırsatımız oldu.

2020 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

2020 yılında yurtiçinde İstanbul Tüyap Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda 7.salon 706E no’lu her zamanki yerimizde bulunacağız.

Yurtdışında özellikle Güney Afrika, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da birçok fuar ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Hedefimiz bu yıl içerisinde en az iki yeni fuara katılma yönündedir.

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılı hırdavat ve birçok alt sektörün lokomotifi olan inşaat sektörü açısından zor bir yıldı. Bu da iç pazardaki talebe yansıdı. Biz bu dönemi üretime yatırım yaparak ve dış pazarlarda daha fazla büyümeye odaklanarak geçirdik. 2019 yılında markamıza ve üretime yaptığımız yatırımlar ile yurtdışı pazarlarda daha fazla hacim üretmeyi hedefliyoruz.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Üretim ciddi sermaye, emek ve enerji gerektiren bir alan. Fakat sektörde var olmak ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamak için, kaliteyi muhafaza edebilmek, markalaşmak ve müşteri memnuniyeti sağlamak için üretimde olmak bir şart. 2020 yılında üretim kalitemizi artırarak muhafaza etmeye, yeni yurtdışı pazarlara açılmaya ve mevcut müşterilerimiz ile ilişkilerimizi derinleştirmeye çalışacağız.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Öncelikle Win&ARTProje – ALU&Art Dergileri ekibine teşekkür ederiz. Sektörde uzun yıllar biriktirdiğimiz ticaret tecrübesini üretim alanında yatırıma dönüştürdüğümüz için gururluyuz. Sektör açısından zor bir dönemde yatırımlarımızı yapmamıza rağmen geri dönüşlerin çok olumlu olması bizi özellikle motive ediyor. 2019’da Hükümet ve Merkez Bankası tarafından alınan önlemlerin 2020’ye olumlu yansıyacağını bekliyoruz. Fakat planlarımızı kısa vadeli değil, uzun vadeli yapmaya çalışıyor ve buna göre sağlam adımlar ile ilerliyoruz. Önümüzdeki yıllarda piyasanın güçlü oyuncularından biri olmak üzere yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Maer Takes Firm Steps Forward Into The Future

We asked our interview questions to the official of Maer Company, Erhan ÖZCAN, who said “We try to make our plans long-term, not short-term; and accordingly, we proceed with solid steps. We are making our investments to be one of the strong players of the market”.

 

maer 63b

Powered by OrdaSoft!