nurmag plastik logo“PVC Profil Kalıplarını Kendi Bünyemizde Üretiyoruz”

“Özel, sert ve yumuşak plastik profil üretiyoruz. Müşterilerimizden gelen renk, sertlik gibi tüm teknik detayları göz önünde bulundurarak gerekli olan PVC profil kalıpları kendi bünyemizde imal ediyoruz. Bu şekilde üretim için en önemli unsur olan kalıp aşamasını  en hızlı şekilde bitirip üretim aşamasına geçiyoruz. Bu konuda sektörde özellikle öne çıktığımızı söyleyebilirim” diyen Nurmag firmasının yetkilisi Metin ÇELİK ile röportajımızı gerçekleştirdik.

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Firmamız 1994 yılında babam Ali ÇELİK tarafından kuruldu, aynı yıl Kartal’da PVC ekstrüzyon alanında faaliyetlerine başladı. Yıllar içinde, artan talebi karşılamak adına 1997 yılında Pendik/Kurtköy’de kendi fabrikamıza taşındık. Ben de firmamızın 2. kuşak temsilcisi olarak yolumu devam ediyorum.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Talebe göre özel, sert ve yumuşak plastik profil üretiyoruz. Müşterilerimizden gelen renk, sertlik gibi tüm teknik detayları göz önünde bulundurarak gerekli olan PVC profil kalıpları kendi bünyemizde imal ediyoruz. Bu şekilde üretim için en önemli unsur olan kalıp aşamasını en hızlı şekilde bitirip üretim aşamasına geçiyoruz. Bu konuda sektörde özellikle öne çıktığımızı söyleyebilirim.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Hâlihazırda 1.000 farklı ürün çeşidini geçtik. Ürettiğimiz plastik profilleri farklı sektörlerin önde gelen firmalarına tedarik etmekle beraber ürün grubumuz ağırlıklı olarak alüminyum, dış cephe, prefabrik, inşaat ve mobilya sektörlerine hitap ediyor.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Daha önce de belirttiğim gibi, öncelikle üretime geçiş önündeki ilk unsur olan ekstrüzyon kalıplarını kendi bünyemizde imal ettiğimiz için müşterilerimize makul fiyatlar sunuyoruz. Kalıptan kâr amacı gütmeyip müşterilerimize cazip fiyatlar sunarak üretimden kazanma prensibi ile yolumuza devam ediyoruz.

Ürettim sürecinde ise kaliteden kesinlikle ödün vermiyoruz. En nihayetinde yaptığımız işin mutfağında kimyasallar var ve bu kimyasallar kaliteli, dayanıklı ürünün yapı taşıdır.

Üretimimizde kullandığımız özel formül karışımlarda; darbeye karşı mukavemeti olan, içeriğinde kurşun içermeyen, kalsiyum, çinko ve düşük kalsit oranı bulunuyor.

Yurtiçinde ve yurtdışında katıldığınız / katılmayı planladığınız fuarlar nelerdir?

Yurtiçinde Kapı,Cam & Pencere ve Yapı fuarlarına katılım sağlıyoruz. Bu sene Eylül ayında Dubai’deki Pencere,Kapı & Dış cephe fuarına katılarak yurtdışı fuarlarına ilk kez adımımızı attık. Bundan sonra yine özellikle bu bölgedeki fuarlara katılım sağlamayarak ihracatımızı arttırmayı hedefliyoruz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Eklemek istediğiniz bir konu, üzerinden geçmek istediğiniz bir husus var mı?

Win&ART PROJE ve ALU&Art Dergilerinde bize yer verdiğiniz için ben teşekkür ederim. Herkesin verdiği emeğin karşılığını almasını temenni eder, başarılarınızın devamını dilerim.

“We produce PVC profile molds in our own structure”

“We produce special, hard and soft plastic profiles. We produce taking PVC profile molds within our structure with all the technical details and customer requests such as color and hardness taken into account. This way, the most important element for the production, the mold stage is completed in the fastest way possible, and we move to the manufacturing stage. I can say that we particularly shine in this aspect within the sector’’ said Metin ÇELİK, representative of Nurmag, and we had an interview with him.


nurmag plastik 73a

Powered by OrdaSoft!