Şişecam Düzcam,“T Buluşmaları”nı İlk Kez Global ve Online Olarak Düzenledi

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği “T Buluşmaları” etkinliğini ilk kez global ve online olarak gerçekleştirdi.

 

 

sisecam sf76a

Bir hafta arayla iki farklı etkinliğe ev sahipliği yapan “T Buluşmaları”nın ilk konuğu Danimarka merkezli 3XN Architecture’ın kurucusu Mimar Kim Herforth NİELSEN, 2’ncisi ise İngiltere merkezli Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi Patrik SCHUMACHER oldu.

Yenilikçi ürünleriyle yapı sektörüne ivme kazandıran Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla hayata geçirdiği mimarlık etkinliği “T Buluşmaları”nda; mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerini bir araya getirdi. Moderatörlüğümü Bilge KOBAŞ’ın üstlendiği etkinliğin ilkine, 3XN Architecture’ın kurucusu Mimar Kim Herforth NİELSEN konuk oldu. NİELSEN, T Buluşmaları için hazırladığı sunumunda mimariye bakış açısını ve hayata geçirdiği projeleriyle ilgili deneyimlerini aktardı. Buluşmaların 2’ncisinde ise İngiltere merkezli Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi Patrik SCHUMACHER, sahip olduğu mimari bakış açısını, projelerinden örnekler sunarak katılımcılarla paylaştı. 

Kim Herforth NİELSEN: “Mimari Yapılar İnsan Davranışlarını da Şekillendiriyor”

Konuşmasına İngiltere eski Başbakanı Winston Churchill’in “Önce binalara şekil veririz, sonra kendimize” sözüne atıfta bulunarak başlayan Kim Herforth NİELSEN, dijital tasarım, davranışsal tasarım gibi farklı konulara odaklanan 3XN’de sadece mimarlar değil, psikologlardan antropologlara ve biyologlara kadar çok geniş kesimde farklı rollere yönelik iş imkânı sağladıklarına dikkat çekti. Mimarlıkta önemli olanın bir heykel tasarlamaktan öte insanın gerçekten kullanabileceği binalar tasarlamak olduğunu dile getiren NİELSEN, “Mimari yapılar insan davranışlarını da şekillendiriyor. Binalardaki farklı kullanım alanları alışkanlıkları, alışkanlıklar da davranışları etkiliyor” dedi. 

Dünyaca Ünlü Yapılara İmzasını Attı

Bugüne kadar çok sayıda prestijli projeye imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi 3XN’nin kurucusu ve yönetici ortağı mimar Kim Herforth NİELSEN, 1986 yılında şirketin kuruluşundan bu yana ofisin arkasındaki yaratıcı güç olarak tanınıyor. Ofisin yaratıcı yöneticisi olarak da görev yapan NİELSEN, fikirden nihai sonuca kadar 3XN’nin çalışmalarının mimari kalitesi konusunda karar verici konumunda bulunuyor. The Danish Architectural Association, The Royal Institute of British Architects ve Australian Institute of Architects üyesi olan Kim Herforth NİELSEN, uluslararası mimari yarışmalarda jüri üyeliklerinin yanı sıra dünya çapındaki sanat akademileri ve üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da çalışmalarına devam ediyor.

3XN’nin bugüne kadar hayat verdiği Sydney’deki Quay Quarter Tower, Kopenhag Arena, The Blue Planet Akvaryumu, Liverpool Müzesi, Kopenhag’daki Ørestad Koleji, Amsterdam’daki Muziekgebouw Konser Salonu, Lozan’daki IOC Genel Merkezi gibi çok sayıda önemli proje, Kim Herforth NİELSEN’in imzasını taşıyor. 

Şişecam Flat Glass Organized “T Meetings” for the First Time Globally and Online

Carrying out its activities under the Şişecam Group, the global player of the glass industry, Şişecam Flat Glass held its “T Meetings” event globally and online for the first time, in collaboration with the Arkitera Architecture Center with the slogan of “The Transparent Face of Architecture”.

sisecam sf76b

Powered by OrdaSoft!