tmb 1Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Başkanlık Koltuğu Erdal EREN’e Emanet

Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 33’üncü Olağan Genel Kurulu’nda, birliğin yeni başkanı seçildi. Genel kurulda yapılan yönetim kurulu seçimlerinde Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yeni başkanı 2004- 2011 yıllarında da aynı görevi üstlenen Erdal EREN oldu.

 

 

 

tmb1a

Anadolu’yu inşa etmek için yola çıkan vatansever bir grup müteahhit tarafından 69 yıl önce kurulan Türkiye Müteahhitler Birliği, 33’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini belirledi. Gerçekleştirilen seçimlerin ardından Mithat YENİGÜN, başkanlık görevini Erdal EREN’e devretti. Seçimlerin ardından açıklama yapan Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal EREN, “Hem üyelerimizin hem inşaat sektörünün hem konut sektörünün hem de genel olarak ülkemizin sorunları için fikirler üretmeye, çözüm önerileri sunmaya çalışacağız. Türkiye’nin kalkınması için STK’lar ve kamu ile işbirliğini mutlaka devam ettireceğiz ve geliştireceğiz” dedi.

Erdal EREN: “STK’lar ve Kamu ile İşbirliğini Geliştireceğiz”

2004- 2011 yıllarında da aynı görevi üstlenen TMB Başkanı Erdal EREN, Türk müteahhitlerin gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında zor bir süreçten geçtiğini ifade ettiği açıklamasında, gerçekleştirilen genel kurula bakanların da katıldığını vurgulayarak şunları söyledi: “Bu, TMB’nin daha önceki yönetimiyle bakanlıklar arasındaki iletişimin iyi olduğunu gösteriyor. Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN’ın da ifade ettiği gibi sivil toplum örgütleri ile Ticaret Bakanlığı’nın arasında güzel bir koordinasyon kurulmuş durumda. Sayın bakanın kurduğu istişare kurulu ve TMB’nin kurucuları arasında olduğu DEİK üzerinden diğer STK’lar ile kurulmuş olan iyi ilişki ve koordinasyonu sürdüreceğiz. TOBB, TİM, TİSK, DEİK gibi STK’lar ile birlikte doğru fikirler üretip, ülkemizin bu zor yıllarında problemlere çareyi birlikte arayacağız. Türkiye’nin kalkınması için STK’lar ve kamu ile işbirliğini mutlaka devam ettireceğiz ve geliştireceğiz. STK’ların kendi sorumluluklarına sahip çıkarak eleştirecekleri şeyler varsa eleştirebilmelerini ama çözüm önerilerini de ortaya koymaları gerektiğini düşünüyorum.”

3 Yıllığına Görev Alacak İsimler Belirlendi

Gerçekleştirilen genel kurulda 3 yıllığına görev alacak Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu’na şu isimler seçildi:

Erdal EREN, Başar ARIOĞLU, Hüseyin ARSLAN, İhsan ÇETİNCEVİZ, Deha EMRAL, Müfit EREN, Süheyla ÇEBİ KARAHAN, Cahit KARAKULLUKÇU, Ferhat NASIROĞLU, Tevfik ÖZ, Erdem TAVAS, Kartal USLUEL, Murat ÜSTAY. TMB Denetleme Kurulu’na ise Nevzat SAYGILIOĞLU, Selim AKIN ve Özgür PEKER seçildi.

tmb1b

Powered by OrdaSoft!