hatipoglu nevsehir1Nevşehir Egepen Deceuninck Bayisi, Değişimin İzinden Gidiyor

Egepen Deceuninck Nevşehir bayisi sahibi Osman HATİPOĞLU ile erken yaşta başlayan çalışma hayatının kazanımlarını, çeyrek asırdan bu yana Nevşehir ve civarında yürüttükleri faaliyetleri ve Egepen Deceuninck ailesinin en genç üyesi olarak gelecek hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

hatipoglu nevsehir2

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

1985 yılında Nevşehir’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi de Nevşehir’de tamamladım. Esnaflığı ve ticareti öğrenmek için işyerimizde çalışmaya başladım. Bu nedenle eğitimime devam edemedim. Erken yaşlarda çalışma hayatına atılarak, çıraklık ve kalfalık sürecini tamamladım ve usta oldum. 2007 yılından sonra da muhasebe, satış ve pazarlama departmanları bünyesinde farklı görevlerde bulunarak bugünkü konumuna yükseldim. Geriye dönüp baktığımda iş hayatımın çok iyi ve doyurucu geçtiğini söyleyebilirim.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız, 1996’da faaliyete başladı. İlk günden itibaren kaliteden taviz vermeden, müşterimizin memnuniyetini ön planda tutan ve sorunları çözen yaklaşımımızla Nevşehir’de ve civar bölgede aranılan firma olduk. Müşterilerimizi, doğru ürün grupları konusunda en iyi şekilde bilgilendirerek, bölgedeki konumumuzu sağlamlaştırdık. Bu sayede müşteri kitlemizle aramızda duygusal bir bağ oluştu. Bölgede kemikleşmiş bir kitlemiz var. Üst düzey müşteri memnuniyeti sayesinde, müşteri kitlemize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Hangi ürün gruplarınız ile sektöre hizmet vermektesiniz?

Ana faaliyet konumuz PVC üretimidir. PVC pencere ve kapı sistemleri, panjur, garaj kapısı, kepenk ve cam balkon üretiyoruz.

Bayisi olduğunuz markalar ve bu markaları tercih etme sebepleriniz nelerdir?

Müşterilerimizi aile gibi görmemiz ve kendi menfaatimizden çok onların memnuniyeti için çalışmamız, çeyrek asırdır bizi zirvede tuttu. 1996 yılından 2019 sonuna kadar Kompen bayisiydik. 2020, bizim için değişim yılı oldu. Şimdi Egepen Deceuninck ailesinin en genç ve en yeni üyesiyiz. Egepen Deceuninck ailesi ile tamamen yenilendik. Yaşadığımız pandemi süreci, piyasayı etkilese de bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren iyileşmeler başladı. Firma değişikliği ile birlikte il dışından da taleplerimiz arttı. Egepen Deceuninck’i güçlü yapısı, “Türkiye’nin Penceresi” sloganını sonuna kadar hak etmesi ve biz bayilerine büyük önem vermesi nedeniyle tercih ettik. Bundan da çok mutluyuz. 1996 yılından bu yana mesleğimizi severek yapıyoruz. Yenilikleri en iyi şekilde takip ederek müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Egepen Deceuninck ailesinin üyesi olarak hedef ve başarı yolunda engellere takılmadan yürümeye devam edeceğiz. Yine bu döneme ilişkin olarak özellikle pandemi tedbirlerini en üst seviyede uyguladığımızı söylemek istiyorum.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

Yurt içinde düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’na ve bölgemizdeki fuarlara katılmaya gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki yıl değişimi tamamlamış bir şekilde, alt yapımıza ağırlık verip makine parkurumuzu büyüteceğiz, makineleşmeye önem vereceğiz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Yayınlarınızı yakından takip ediyoruz. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak destekleriniz için teşekkür ediyoruz.

Egepen Deceuninck’s Nevşehir Dealer Traces the Path of Change

We interviewed with Osman HATİPOĞLU, the owner of Egepen Deceuninck’s Nevşehir Dealer, regarding his gains from the work life he embarked into in his early ages, the activities he conducted in Nevşehir and its vicinity for a quarter-century, the future goals of his as being the youngest member of Egepen Deceuninck family.

hatipoglu nevsehir3

Powered by OrdaSoft!