iosb 83aİOSB’den “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyası’na Büyük Destek

Türkiye’nin en eski ve en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” milli dayanışma kampanyasına 5 milyon TL ile destek oldu. Sanayinin başkenti olarak tanımlanan İOSB, bu desteğiyle büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

 

 

 

 

 

 

iosb 83b

Türkiye ekonomisi için önemli bir katma değer yaratan organize sanayi bölgesi olarak milli dayanışma kampanyasına destek olduklarını duyuran İOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. AYDIN, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreci, dayanışma içinde geride bırakacağımıza inanıyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Toplumun her bir ferdini zorlayan bu süreçten el ele vererek, dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirerek çıkacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyası’na İkitelli Organize Sanayi Bölgesi olarak 5 milyon TL destek veriyoruz. İOSB büyük bir aile. Bu ailenin her bir üyesi ve sanayicisiyle bu kampanyaya destek vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

iosb 83c

38 Sanayi Sitesi, 24 Bin 500 İşletme

Bünyesindeki 38 sanayi sitesi, yaklaşık 24 bin 500 işletme bulunan, 300 bin istihdam yaratan, yüzde 95 doluluk oranıyla ekonomiye yılda yaklaşık 5 milyar dolarlık katma değer sunan İOSB, Türkiye ihracatının yüzde 30’unu tek başına karşılıyor.  

Great Support for the “We are self-sufficient” Campaign from IOSB  

İkitelli Organized Industrial Zone (IOSB), one of the oldest and largest organized industrial zones of Turkey supported the “We are self-sufficient” national solidarity campaign launched by President Recep Tayyip ERDOĞAN within the scope of combating the coronavirus pandemic with TRY 5 million. Defined as the capital of the industry, IOSB displayed a great example of solidarity with this support.

Powered by OrdaSoft!