Pandemide Balkon Camlama Sistemlerine Talep % 53 Arttı

Koronavirüs günleri ile evde geçirilen zamanın 24 saate sığdırılması, balkonları sosyalleşme alanına dönüştürdü. Balkon camlama sistemlerinin lider markalarından Albert Genau’nun verilerine göre; bu süreçte cambalkon sistemlerine talep, 30 ilde sokağa çıkma yasaklarına rağmen yüzde 53 artış gösterdi.

 

 

albert genau a

Pandemi döneminde tüm dünyada balkonların, sosyal medya konserleri, oyunlar ve kahve molaları gibi sosyal etkinliklerin yeni adresi haline geldiğini vurgulayan Albert Genau Yönetim Kurulu Başkanı Adil IŞILDAK’tan konuya ilişkin görüşlerini aldık. İnsanların evlerinden çıkmadığı salgın döneminde balkonların özellikle sosyal hayat için kıymetli ve keyifli bir alan olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını kaydeden Adil IŞILDAK, cambalkon sistemlerine yönelik talebi şu sözlerle değerlendirdi:

Kullanım Kolaylığı ve Konfor Beklentisi Oluştu

‘’Günlük hayatın yoğun temposunda balkonlarımıza çıkmaya vakit bulamazken, içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte biraz olsun hava almamıza, sokağımızı ve komşularımızı görmemize olanak tanıyan balkonların gülümseten anlara sahne olduğunu görüyoruz. Bazı belediyeler kendilerini arayan vatandaşlara ücretsiz balkon menekşesi gönderirken, keman virtüözleri ve müzik grupları balkon konserleri düzenledi, apartman sakinleri ise balkondan balkona isim-şehir oynadı, kahve keyifleri balkonlara taşındı. Böylece hayatın içinde kalmamızı sağlayan balkonlarda geçirilen zaman artarken bu alanların daha kullanışlı ve konforlu hale getirilmesi gereği doğduğunu görüyoruz.“ 

Salgın sürecinde işlevi artan balkonların yeni normal dönemde de insanların gözde alanlarından biri olacağını belirten Adil IŞILDAK, özellikle yalıtım, konfor ve güvenlik konusunda avantaj sağlayan yeni nesil sistemlerin tercih edileceğine dikkat çekti.

 albert genau b

Adil IŞILDAK: “Normalleşme Sürecinde Yeni Nesil Balkonlar Öne Çıkacak”

Mevcut cambalkon sistemlerine ek olarak yaklaşık 2 yıldır sürdürdükleri Ar- Ge çalışmaları sonucunda, tam otomatik çalışma prensibine sahip olan yeni, patentli sistemi Tambalkon adıyla mart ayında piyasaya sunduklarını hatırlatan Adil IŞILDAK, 

“Bilinen cam balkon sistemlerinden farklı olarak panoramik cam panellerin bir kullanıcıya ihtiyaç duymadan, sadece uzaktan kumanda veya cep telefonu yardımıyla ister açık ister kapalı kullanılabildiği Tambalkon sistemi, normalleşme sürecinde öncelikli tercih olacak ve ev satın alma kriterlerinin de başında gelecektir. Panellerin temizlik moduna getirilmesiyle dışarı sarkmadan veya merdivene çıkmadan kolayca temizlenebilen Tambalkon, hava-su-rüzgâr yalıtımının yanı sıra tek camlı cambalkon sistemlerine göre 5 kata varan ısı yalıtımıyla da sosyal mesafenin korunacağı bu aylar için oldukça avantajlı. Albert Genau olarak bizler de geliştirdiğimiz Tambalkon sistemimizi Türkiye’deki 230’un üzerinde bayimiz aracılığıyla ve dünyada 60 ülkede aynı anda satışa sunarak sosyal izolasyonu keyifli hale getirmek için çalışıyoruz’’ şeklinde konuştu. 

Demand For Balcony Glazing Has Increased By 53% In The Pandemic Period

For Koronavirus has given rise to the times spent home up to 24 hours, balconies have become the spaces of socialization. According to the data of Albert Genau, one of the leader brands of balcony glazing systems, the demand for glass-balcony systems has increased by 53 percent despite the lockdowns in 30 cities.

Powered by OrdaSoft!