Yorglass, 75 Milyon TL’lik Yeni Fabrikasıyla, İhracatını 2’ye Katlayacak

Düz cam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncularından Yorglass, koronavirüse rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

 

 

 

yorglas a

Çerkezköy’de beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek yeni fabrikasının temellerini atan firma, böylece üretim kapasitesini, yüzde 20 oranında artırmayı, ihracatını ise 5 sene içinde iki katına çıkarmayı hedefliyor. 

Türkiye cam sektörünün üretim ve ihracatta öncü şirketlerinden Yorglass, Çerkezköy’de yeni fabrika yatırımını hayata geçirdi. Şirket, beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek fabrikayı, bu yıl bitmeden açmayı planlıyor. 75 milyon TL’lik bir yatırımla gerçekleşecek fabrika, yaklaşık 30 dönümlük bir alanda konumlanacak. Tesiste ilk etapta 75, ilerleyen zamanda ise 200 kişiye istihdam sağlanacak.

45 Yıllık Köklü Tecrübe

Ürettikleri cam ürünlerinin bugün dünyanın 60’a yakın ülkesinde kullanıldığını vurgulayan Yorglass CEO ve YKB Semavi YORGANCILAR, yeni fabrika yatırımına ilişkin şu bilgileri verdi:

“Türkiye’deki ilk üretim alanımız olan çiftcam ve dekoratif cam fabrikamızı kurduktan sonra yeni üretim tesisleri açarak yatırımlarımıza aralıksız devam ettik. Manisa, Bolu, Gebze, Eskişehir ve İzmir’de kurulu tesislerimizle 45 yılı aşkın tecrübemizle teknolojiyi birleştirdiğimiz ürünlerimizin yüzde 40’ını ihraç ederek, Türkiye ve dünyanın cam ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. 2019 yılında yakaladığımız büyümeyle korona döneminde de yatırımlarımıza ara vermedik ve Çerkezköy’de beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek yeni fabrikamızın temellerini attık. Bu yılın sonuna doğru üretime başlamayı ve üretim kapasitemizi yüzde 20 artırmayı hedefliyoruz. Yeni fabrikamızla ihracat kapasitemizi 5 yıl içinde 2 katına çıkararak, ülke ekonomisine desteğimizi artırarak sürdüreceğiz” 

Semavi YORGANCILAR: “Dönem, Daha Çok Çalışma Dönemi”

Yurtdışındaki operasyonlarına ağırlık vererek, global müşterilerine daha yakın, daha hızlı hizmet verebilecekleri yeni bir sistem üzerinde de çalışmalarının sürdüğünü belirten YORGANCILAR, “Bu dönemde yapılan yatırımlar şirketlerin kaderlerini belirleyecek. Çünkü bu dönem durup bekleme değil daha çok çalışma dönemi. Türk Malı kalitesini tüm dünya ile tanıştırdığımız ürünlerimiz ile ülkemizin ekonomisine de ciddi ölçüde döviz girdisi sağlıyoruz. Bugün Yorglass olarak yıllık 100 milyon dolarlık ciro yaratıyoruz. 2019 yılında ihracatımızı yüzde 5 artırdık ve yüzde 17’lik bir büyüme gerçekleştirdik. Sektörümüzde fiyat rekabetinden sıyrılarak katma değer yaratmaya odaklanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yorglass will Double its Exports with its New Factory of TRY 75 Million  

Yorglass, which is one of the global players in the flat glass and industrial glass industry, continues to carry out its investments without slowing down despite the coronavirus.

yorglas b

Powered by OrdaSoft!