Adopen, 2 KÖK Ödülü’ne Layık Görüldü

Mustafa SAK’ın liderliğinde kurulan Adopen, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez düzenlenen KÖK Ödülleri’nden 2 ödül birden aldı.

 

ado 1

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut ÇETİN, ATSO’nun geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez verilen KÖK Ödülleri’nin sonuçlarını açıkladı. Mustafa SAK’ın sahibi olduğu Adopen, 2 ödül birden aldı. Bu yıl Fortune 500, İSO 500 gibi Türkiye’nin önemli kuruşların listesine yine giren Adopen, ATSO’nun Kente Önem Katanlar (KÖK) listesinde, döviz kazandıran hizmetlerde 1’inci olurken, Türkiye’nin ilk ve 2’nci 500 firmaları arasında yer alan listede de baş sıralarda yer buldu. ‘Kente Önem Katanlar’ isminin baş harflerinden oluşan KÖK Ödülleri’ne yoğun başvuru olduğunu belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut ÇETİN şunları kaydetti:

“Bir kenti kent yapan köklü kuruluşları, tarihi değerleri, kentin kültürü, eğitim, bilim, sanat gibi zenginlikleridir. Bir kent ekonomisi, kuruluşları, eğitimi, sanatı, basınıyla bir bütün olarak gelişebilir. KÖK, aynı zamanda kadim şehrimizin köklü kuruluşu olan ATSO’yu da ifade etmektedir. Zira ATSO, 138 yıllık tarihiyle Antalya’nın köklerinden birisidir. Bu düşünceyle özellikle Antalya iş dünyasında prestij ödülleri olarak nitelendirilen ve merakla beklenen ATSO Ödülleri’nde bu yıl köklü bir değişime giderek, geleneksel ödüllerimizin yanına İnovasyon, Dijital Dönüşüm, Bilim, Eğitim, Kültür-Sanat, Spor, Çevre, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Antalya Araştırması, Basın ödüllerini ekledik.”

Ekonominin gelişmesi kentlerin gelişmesine ve toplumsal gelişmeye doğrudan bağlıdır. Bu nedenle günümüzde şirketlerin performansı ciro, istihdam, ihracat, vergi gibi göstergelerin yanında yenilikçilik, sosyal sorumluluk projeleriyle, kentsel gelişmeye katkılarıyla da değerlendirilmektedir. Yıllardır alışılagelmiş ödül ve ödül töreni anlayışını, tüm Antalya için heyecan verici, önemli bir değere dönüştürüyoruz. Uzun süre hatırlanacak ve kalıcı bir eserle taçlanacak bir projeye dönüşecek olan yeni ödül sistemi ile şehre ve gençlere daha fazla dokunacağız.”

ATSO Ödülleri, Antalya Ödülü’ne Dönüşüyor

Davut ÇETİN, kent ödülleriyle sadece üyelere değil, Antalya’ya da değer katan, önem katan kişi ve kuruluşlara da ödül verildiğini bildirdi. ATSO ödüllerini aynı zamanda kent adına Antalya ödülüne de dönüştürdüklerini ifade eden ÇETİN, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kent ödülleriyle artık sadece üyelerimize değil, Antalya’ya değer katan, önem katan kişi ve kuruluşlara da ödül veriyoruz. Böylece ATSO Ödülleri’ni, aynı zamanda kent adına Antalya Ödülü’ne dönüştürüyoruz. Dolayısıyla geleneksel ödül kategorilerimizden vazgeçmeden geleneklerimizi ve geleceğimizi ‘Kente Önem Katanlar’, KÖK Ödülleri çatısı altında birleştirdik. İlk kez düzenlenmesine rağmen Kent Ödülleri bölümüne yoğun ilgi oldu. KÖK Ödülleri’ne 110 proje başvurdu. Birbirinden seçkin ve alanında öncü isimlerden oluşan seçici kurul üyelerimiz değerlendirme yapmakta zorlandı. ATSO’nun kuruluş tarihi olan 3 Nisan’da açıklamayı planladığımız ancak dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız KÖK Ödülleri’nin ilkinin kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcılara ve ödül alanlara başarılar diliyorum.”

Davut ÇETİN: “Gelecek Nesillere Güzel Bir Eser Kazandırdık”

ATSO olarak Kente Önem Katanlar’ın isimlerini her yıl eğitim alanında bir soysal sorumluluk projesi ile taçlandıracaklarını belirten Başkan ÇETİN, “ATSO-KÖK ödülü alanlar nezdinde bütün ATSO üyeleri adına Antalya’ya ve gelecek nesillere güzel bir eser kazandırmayı hedefliyoruz. Bu yıl KÖK Ödülleri’ni kazananların isimlerini Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırdığımız Spor Salonu ile onurlandırdık. Salonun girişinde ‘Bu Spor Salonu, ATSO KÖK Ödülleri 2020 Ödül Sahipleri Adına Yaptırılmıştır’ başlığıyla ödül alanların isimleri yazıldı. Böylece KÖK Ödülü alanlar adına kentimize ve çocuklarımıza güzel bir eser kazandırmış olduk. Bu projemizin ülkemizdeki ve şehrimizdeki tüm kurumlara örnek olmasını, bir etkileşim yaratarak bu tür projelerin gelişmesini temenni ediyorum. Bu geleneğin devam etmesi en büyük temennimiz”

Adopen has been awarded 2 KÖK (City) Awards

Adopen, founded under the leadership of Mustafa SAK, received 2 awards from the KÖK (City) Awards, which gathered the traditional award ceremonies of the Antalya Chamber of Commerce and Industry (ATSO) under one roof and held for the first time this year.

Powered by OrdaSoft!