TİM Başkan Vekilliğine Çetin TECDELİOĞLU Seçildi

TİM Olağan Genel Kurulu sonucunda Mustafa GÜLTEPE’nin başkanlığında belirlenen yeni yönetim kurulunda, İDDMİB Başkanı Çetin TECDELİOĞLU Başkan Vekili olarak seçildi.

 

 

 

tim 2a

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili seçilen İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Çetin TECDELİOĞLU, “Yeni dönemde yönetim olarak katma değeri yüksek ihracata odaklanıp ihraç birim fiyatının yükselmesini ve ülkemize getirdiğimiz dövizin artmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

İDDMİB’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de ihracatçıların çatı kuruluşu olan TİM, genel kurulun ardından ilk yönetim kurulu toplantısını TİM Başkanı Mustafa GÜLTEPE başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda yeni yönetim kurulunda görev yapacak başkan vekilleri de belirlendi.

TİM’in yeni yönetiminde başkan vekilliğine seçilen İDDMİB Başkanı Çetin TECDELİOĞLU, ihracatın Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğuna dikkati çekerek, Mustafa GÜLTEPE başkanlığındaki yeni yönetimle birlikte çıtayı daha da yükseğe çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

tim 2b

Hedef 20 Milyar Dolar

Çetin TECDELİOĞLU, demir ve demir dışı metaller sektörünü TİM yönetiminde en üst düzeyde temsil etmekten memnuniyet duyduklarını aktararak, bu yıl sonu için koydukları 20 milyar dolar hedefini gerçekleştirerek Türkiye’nin toplam ihracatına en fazla katkıyı sağlamak istediklerini bildirdi. Çetin TECDELİOĞLU, ana hedefin Türkiye ihracatının daha da yükselmesi ve özellikle katma değerli ihracatın artırılması olduğunu ifade ederek, “Biz de hem demir ve demir dışı metaller sektörünün hem de ülkemizin toplam ihracatına daha fazla katkı sağlamak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde yönetim olarak katma değeri yüksek ihracata odaklanıp ihraç birim fiyatının yükselmesini ve ülkemize getirdiğimiz dövizin artmasını sağlayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

İhracat Yelpazesini Genişletecek

Türkiye’nin ihracatta güçlü olduğu pazarlar yanında yeni pazarlara da ulaşması gerektiğini kaydeden Çetin TECDELİOĞLU, bu anlamda da Türkiye’nin temsil edilebilecek her platformda var olmasını sağlayacaklarını ve ihracat yelpazesini genişleteceklerini belirtti. Çetin TECDELİOĞLU, yeni Başkan Mustafa GÜLTEPE ve tüm yönetim kuruluna başarılar diledi.

Çetin TECDELİOĞLU was elected as Deputy Chairman of TIM

As a result of the TİM Ordinary General Assembly, IDDMIB President Çetin TECDELİOĞLU was elected as the Deputy Chairman in the new board of directors determined under the presidency of Mustafa GÜLTEPE.

Powered by OrdaSoft!