bursa smdTürkiye’nin 4. Serbest Mimarlık Derneği BursaSMD Açıldı

BursaSMD, Türkiye’nin 4. serbest mimarlık derneği olarak görkemli bir açılışla tanıtım faaliyetini gerçekleştirdi.

 

 

 

Bursa’da Çelik Palas Otel’de düzenlenen özel bir organizasyonla, Türkiye’nin 4. serbest mimarlık derneği olan BursaSMD’nin (Bursa ili Serbest Mimarlar Derneği) açılışı yapıldı. Ankara, İstanbul ve İzmir’in ardından kurulan ve Aralık 2022’de resmi olarak faaliyete geçen BursaSMD, sektör ve bölge öncülerini bir araya getiren özel bir geceyle tanıtıldı.

 

bursa smd w101 2

Mimarlık Sektöründe Önemli Bir Adım Atıldı

BursaSMD’nin özel gece etkinliğinde, BursaSMD’nin kurucu üyeleri, TürkSMD, İstanbulSMD, İzmirSMD yönetim kurulu üyeleri, AkdenizSMD’nin kurucu üyeleri, bölgedeki mimarlar ve akademisyenler bir araya geldi. Gecenin açılış konuşmasını ise BursaSMD Yönetim Kurulu adına Murat CELLAT yaptı. Murat CELLAT, derneğin amacını ve Bursa’nın yapılı çevresinde mimari niteliği arttırma hedeflerini vurgulayarak, BursaSMD’nin bu anlamda kente önemli katkılar sağlayacağını belirterek şu açıklamada bulundu: “BursaSMD kuruluşunda, kentimizde aktif olarak nitelikli mimarlık hizmetleri veren mimarlar olarak bir araya geldik. Gündemimiz sürekli olarak Bursa’nın yapılı çevresinin niteliğini ileriye taşımak. Bu hedef elbette sadece mimarların eforları ile ulaşılacak bir hedef değil. Ancak mimarlar olarak yapılı çevrenin niteliğinin arttırılması ve korunmasında en fazla güce sahip meslek grubu biziz. Bu anlamda odak noktamız mimari tasarımda nitelik ve özgünlüğün kentin geneline yayılmasıdır… Ayrıca tecrübemiz, bilgimiz ve gözlemlerimize dayalı olarak büyük bir hızla büyüyen Bursa’nın süregiden inşaat yapım faaliyetleri sırasında yapılan mimari tasarımların niteliğini gündemde tutmak, ulusal ve uluslararası nitelikte işlerin ortaya çıkmasına katkı koymak ve halihazırda Bursa’da yapılan nitelikli mimari eserlerin Bursa ve Türkiye kamuoyunda temsil edilmesini sağlamayı hedefliyoruz.”

bursa smd w101 3

Sektörün Liderleri ve Destekçi Firmalar Bir Araya Geldi

Gece boyunca TürkSMD Yönetim Kurulunu temsilen Mustafa Erkan KAÇAR ve Ragıp Güneş GÖKÇEK, İstanbulSMD Yönetim Kurulunu temsilen Ali HIZIROĞLU, Kurtul ERKMEN, İzmirSMD Yönetim Kurulunu temsilen Dürrin ULEMA, Tamer AKSÜT, AkdenizSMD Yönetim Kurulunu temsilen Ali Olgu CEYLAN ve Alper Erden ENGİZ de sektör ve serbest mimarlar derneklerinin faaliyetleri hakkında katılımcılarla görüşlerini paylaştı. 

bursa smd w101 4

Destekçi Firmalara Teşekkür Sertifikaları Verildi

Archimim organizasyonunda düzenlenen etkinlikte, destekçi firmalar olan Cosentino, Dalsan, IQ Alüminyum, Nippon, Vitra ile Ytong’a teşekkür sertifikaları takdim edildi. BursaSMD kurucu üyelerinin proje seçkisine ve destekçi markalarının ürün sergilerine de yer verildi.

BursaSMD kurucu yönetim kurulunda, Murat CELLAT, Can ŞİMŞEK,

Hakan TOPCU, Ayhan ABANOZCU ve Korhan EROL yer alıyor. Murat BOSTANCI, Faruk ZIRHLIOĞLU, Nizamettin KAYA, Mustafa MUMCU, Cansu ARCAN MUMCU,

Merve MAZLUM TOPÇU, Zuhal Aslı SAKA, Nevzat KASAL, Haluk YALKI,

Ali İSKEÇELİ, Öznur TOPÇU KAYMAK ve Özgür EDİZ ile birlikte toplam 17 mimar derneğin üyeleri arasında bulunuyor.

BursaSMD, Türkiye’s 4th Free Architecture Association, has been opened 

BursaSMD, Türkiye’s 4th Free Architecture Association, has launched its promotional activity with a splendid opening.

Powered by OrdaSoft!