akpenBir Dünya Markası: Akpen

Akpen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Adnan KEFLİOĞLU ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut KEFLİOĞLU ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, hedefleri, beklentileri ve katıldıkları Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

akpen 76a

Öncelikle firmanızdan bahseder misiniz?

Akpen 30 yıl önce Topkapı’da plastik pencere ve kapı sektörüne aksesuar üretimi yaparak ticaret hayatına başlamıştır. Bugün binlerce çeşit ürünüyle bir dünya markası haline gelmiştir. Bunun yanında 24.000 m² alana sahip Hadımköy’deki fabrikasında Türkiye’nin ve dünyanın büyük markalarına da üretim yapmaya devam etmektedir.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız PVC ve alüminyum sektörüne binlerce çeşit aksesuar üretimi yapan bir dünya markasıdır. Yıllık milyonu aşan üretim kapasitesiyle güçlü makine parkuruyla gücünü her geçen yıl artırmaktadır. Edindiği misyonun öneminin farkında olan Akpen, hedeflerini hep daha yükseğe koyarak kendiyle yarış halindedir. Kazandığı deneyimini, bilgisini ve birikimini yine bu ülkenin faydasına kullanmaya özen gösteren ve paylaşmaktan çekinmeyen nadir firmalardandır. Binlerce aileye ekmek kapısı açan ve onların varlığının kıymetini iyi bilen bir duruş sergilemektedir. Paylaşmayı hayatının merkezine yerleştirmiş şekilde bu ülkenin refah seviyesinin yükselmesinde katkı sağlamaya çabalayan bir anlayışa sahiptir.

Sektöre sunduğunuz ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Akpen olarak PVC ve alüminyum pencere ve kapı sektörüne sağladığımız ürünlerimiz öncelikle TSE kalite standartlarında üretilmektedir. Başlıca ürünlerimiz kilit sistemleri ve aksesuar olarak iki bölümden oluşmaktadır. Kilit sistemlerinde:

            • Çift açılım sistemleri

            • Paralel sürme sistemleri

            • Tek açılım sistemleri

            • Kilitli ispanyolet sistemleri

            • Kilit grupları ve karşılıkları

            • Mini kilit sistemleri bünyemizde üretilmektedir.

Aksesuar grubumuzda

            • Kapı ve pencere menteşeleri

            • Kapı ve pencere kolları

            • Karşılıklar

            • Orta kayıtlar

            • Vasistas grup

            • Sürme aksesuarlar

            • Sineklik aksesuarları

            • Isıcam aksesuarları mevcut olup en iyi şekilde müşterilerimizin taleplerini karşılamaktayız.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Bizim ürünlerimizi talep eden müşterilerimizin en önemli avantajı her daim ürünlerimizin arkasında olmamızdır. Büyük marka olma bilinciyle verdiğimiz hizmette her türlü şikayeti hemen dikkate alıp gereken en iyi çözümü hızlı bir şekilde hayata geçiririz. Bu adımı atarken her zaman müşterimizin mağduriyetini göz önünde bulundururuz. Bu da biz müşteri değil dost kazandırır.

 

akpen 76b

Bayilik sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz?

Bayilik için bize başvuran kişilerin verdikleri referanslar bizim için çok önemlidir. Ama bu tek başına yeterli değildir. Bayimiz olması için talep ettiğimiz diğer kriterlerimizin de yerine getirmesi gerekmektedir. Akpen bayisi olmanın en önemli avantajı binlerce kaliteli ürünü tek noktadan temin etme imkanına sahip olmasıdır. Bu durum bayimizin müşterisi karşısında güçlü durmasını sağlamaktadır. Diğer bir artısı da teknik konularda her zaman profesyonel eleman desteğini alma olanakları mevcuttur.

Katıldığınız Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nı firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu fuar öncelikle bize özel bir bayram havası yaşatmaktadır. Bu sene de pencere fuarı amacına uygun olarak yeniliklerimizi vitrine çıkardığımız bir buluşma noktası oldu. Dünyanın her yerinden bizimle tanışmak isteyen veya iş yapmak için gelen iş adamlarıyla tanışma fırsatı bulduk. Sektörümüzde tanıdığımız ama yıl içinde bir türlü bir araya gelemediğimiz dostlarımızla bir araya gelme imkanı yakaladık. Sorunlarımızı, çözümlerimizi, duygu ve düşüncelerimizi yüz yüze ve gönülden gönüle aktararak samimi paylaşımlar da bulunduk. Ve bir daha gördük ki bizler ortak bir noktada birleştiğimizde ne kadar çok güçlüyüz ve büyüğüz.

2018 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

Bizim için 2018 yılı iki önemli yoğunluğu bir arada yaşadığımız bir yıl oldu. Birinci olarak üretim konusunda önceki yıllara göre daha fazla talep olduğundan çoğunlukla mesaili çalışmak zorunda kaldık. İkinci olarak da markamızın bu yıl için hedeflerini tamamlayabilmesi için yoğun bir performans sergiledik. Bu yoğun temponun sonucunda başarılı bir yıl olarak 2018’i uğurladık.

2019 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2019 yılına daha dolu daha enerjik başladık. Üretim planımızdaki yenilikleri hızlıca hayata geçirdik. Özellikle yurtdışında önemli ataklarımız ve yatırımlarımız olacak. Kendi sektöründe dünya ölçeğinde söz sahibi olma yolunda önemli hedeflerimiz var.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Biz teşekkür ederiz bize vakit ayırdığınız için. Biz her zaman bize gönlünü açana gönlümüzü açmaya devam edeceğiz. Bütün gönlü güzel sevdiklerimize ve dostlarımıza selam olsun. Sevgiler Saygılar.

A worldwide Brand: Akpen

We have made an interview with Chairman of the Board of Directors of Akpen Plastik Adnan KEFLİOĞLU and Vice Chairman of the Board Mesut KEFLİOĞLU about firm’s activities, goals, expectations and participated in an interview about Door, Window, Glass, Aluminum Fair.

Powered by OrdaSoft!