arti cepheDoğrama ve Cephe Alanında Dünya Standartlarında Bir Firma: Artı Cephe

“Doğrama ve cephe sektöründe dünya standartlarında ürün çeşitliliğine ve kalitesine sahip olan firmamız imalat ve montaj alanlarında yüksek bir kapasiteye sahiptir” diyen Artı Cephe firmasının yetkilisi İrfan KALKAN ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

arti cephe 79

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

1966 Kayseri doğumluyum. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye mezunuyum. 1996 yılında Alüminyum ve PVC doğrama sektöründe faaliyet yürüten Gökpen firmasının kurucusuyum. Daha sonra 1998’de Artı İnşaat firmasını kurduk. 2001 yılından bu yana ise firmamız Artı Cephe’yi proje, imalat ve uygulama tarafları olan, dış cephede mühendislik ve mimari hizmet kapasitesi bulunan bir firmaya dönüştürdük.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız doğrama - cephe sektöründe hem teknik altyapısını hem de mimari organizasyonunu modern, üretken ve değer kazandırıcı proje hizmetleri üretebilmek amacıyla oluşturmuştur. Doğrama ve cephe alanında dünya standartlarında ürün çeşitliliğine ve kalitesine sahip olan firmamız imalat ve montaj alanlarında yüksek bir kapasiteye sahiptir. Alanımızda oluşturduğumuz 25 yıllık birikim ve gelişim tüm faaliyet alanlarımızda titiz, yenilikçi ve çözüme yönelik yol almamızı sağlamaktadır. Birikimlerimize bakarak konuşacak olursak referans projelerimizin verdiği güvenle yola devam etmekte doğrama ve cephe çözümlerinde öncelikli başvurulan şirketler arasında bulunmaktayız.

Hangi ürün gruplarınız ile sektöre hizmet vermektesiniz?

Doğrama alanındaki ürün gruplarımız en güncel PVC doğrama serilerini, modern sürme sistemlerini, aynı zamanda da aluminyum kapaklı PVC serilerini kapsamakta ve üretim süreci güncel otomasyon ile gerçekleştirilmektedir. Aluminyum sistemleri grubuna da yalıtımlı, yalıtımsız, Hebeschiebe, katlanır doğrama sistemlerinin ve en güncel cephe korkuluk ve kompozit serilerinin CNC teknolojisi ile üretimi sürdürülmektedir. Cephe ürün gruplarımız arasında silikon cephelerin yanı sıra seramik cephe sistemleri, Aquapanel ve fibercement çözümler de yer almaktadır.

Bayisi olduğunuz markalar ve bu markaları tercih etme sebepleriniz nelerdir?

Winsa, Kleidco, Saray Alüminyum, Asaş ve Sapa gibi lider markaların üretici / uygulayıcı bayiliğini yürütmekteyiz. Bu kapsamda bir işbirliğine başlarken sektördeki en yüksek ürün standartlarının ve modern çözümlerin ortak amaç olarak benimsenmesi önde gelen tercihimiz ve prensibimizdir.

Yurtiçinde ve yurtdışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde ve Almanya Nurnberg kentinde düzenlenen sektörel fuarlarda yer almayı planlıyoruz.

           

2019 yılını sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılı sektörde genel anlamda güven unsurunun test edildiği bir dönem olarak geçmiştir. Üyesi olduğumuz İstanbul Ticaret Odası’nın güncel verilerine ve sektörel analizlere bakarsak tedarikçilerden son tüketiciye kadar tüm kesimler finansal, teknik ve mimari alanlarda vücut bulan güncel koşullara uyum sağlamak için planlamalar yapmakta ve yeni yollar aramaktadırlar. Piyasaların genişlemesi kavramından daha çok piyasanın “nitelik kazanması “öne çıkmaya, sektörde faaliyet gösteren firma sayısında düşme olduğu gözlemlenmiştir.

           

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Yakın dönem hedeflerimiz arasında, iş ve çözüm ortaklarımızla birlikte içeride ve dışarıda yeni kapsamlı modern projeleri sonuçlandırmaktır. Hem fikirsel hem de teknik olarak yapılarda geleceğe dönük tarz ve anlayışların hakim olması için katkıda bulunmak istiyoruz. Bu sürecin içinde olmaya devam etmek için de tecrübeli beyin takımımızdan ve teknolojik kapasitemizden faydalanmayı planlamaktayız.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Bitirirken şunu söylemek isterim ki Kaban Makine’den çapaksız kaynak makinesi tedarikimiz oldu. Sektörde kalite olarak en önde olamanın haklı gururunu yaşamaktayız.

A Company which has been World Class in Joinery and Facade; Artı Cephe

We had an interview with İrfan KALKAN, the official of Artı Cephe which he said “Our company, which has world class product variety and quality in joinery and façade sector, has a high capacity in manufacturing and assembly fields too.”

Powered by OrdaSoft!