Şekib AVDAGİÇ İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yeniden Seçildi

Şekib AVDAGİÇ, İTO’nun  21’inci dönem başkanlığı seçimlerinde, 700 bini aşkın İstanbullu firmayı temsil eden yönetim kurulu başkanlığına yeniden seçildi.

 

 

 

 

 

ito 80 2

İTO’nun (İstanbul Ticaret Odası) 81 ayrı mesleğe mensup meclis üyeleri, İTO’nun gelecek 4 yılına yön verecek yönetim kurulu başkanı, üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve TOBB delegelerini seçmek üzere odanın Eminönü Merkez Binası’nda bir araya geldi. Seçim sonuçlarına göre Şekib AVDAGİÇ, oyların 184’ünü alarak 140 yıllık geçmişe sahip İstanbul Ticaret Odası’nın 2. kez yönetim kurulu başkanı oldu.

Şekib AVDAGİÇ başkanlığındaki İTO’nun 2022-2026 arasında görev yapacak yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Şekib AVDAGİÇ, (Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet ÖZER, Bahadır YAŞIK, Giyassettin EYYÜPKOCA, İbrahim Doğan SALMAN, Mehmet DEVELİOĞLU, Murat HAZIROĞLU, Münür ÜSTÜN, Sami Salih ATILGAN, Yakup KÖÇ, Zeki AKBAL.

Şekib AVDAGİÇ: “Başlattığımız Birçok Projemizi Sizlerle Tamamlayacağız”

İTO Başkanı Şekib AVDAGİÇ, seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra yaptığı konuşmada, “İTO’da çok az başkana nasip olan ikinci dönemde de başkanlık yapmaya beni ve ekibimi layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha Çok İhracat, İstihdam Vurgusu

İTO seçimlerinin geride kaldığını ve şimdi hep birlikte İstanbul için, İstanbul iş dünyası için çalışma zamanı olduğunu kaydeden Şekib AVDAGİÇ, “Şimdi ‘bir olma, iri olma ve diri olma’ zamanı. Şimdi ayrılıkları bir kenara koyup ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için iş birliği ve güç birliği içinde çalışma zamanı. Şimdi, daha çok üretmek, daha çok ihracat yapmak, daha çok istihdam oluşturmak için üzerimize düşeni yapmak zamanı” ifadelerini kullandı.

Şekib AVDAGİÇ: “İstanbul ve Türkiye İçin Çalışmaya, Üretmeye Devam”

Şekib AVDAGİÇ, İstanbul ve Türkiye için çalışmaya, üretmeye, yeni hedeflere doğru yürümeye devam edeceklerini belirterek, “Geçen dönem başlattığımız birçok projemizi sizlerle birlikte tamamlayacağız. Yine sizlerle birlikte bu projelerimize yenilerini katacağız. İstanbul iş dünyasını 140 yıldır olduğu gibi en iyi şekilde zirveye taşıyıp, yine zirvede tutacağız.” şeklinde konuştu.

Şekib AVDAGİÇ: “Çalışmalarımızda En Büyük Kılavuzumuz, İTO Meclisi Olacaktır”

İstanbul sevdasından aldıkları güçle, 700 bin İTO üyesi için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceklerini dile getiren Şekib AVDAGİÇ, sözlerini şöyle tamamladı: “Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, bu dönemde de çalışmalarımızda en büyük kılavuzumuz, İTO Meclisi olacaktır. Hz. Mevlana’nın ‘Kılavuzsuz yola gidene iki günlük yol, yüz yıllık yol olur’ sözünü hiç unutmadan, uzun ve yorucu hizmet yolunu sizin kılavuzluğunuzla kısa ve kolay kılacağız. 1,5 ay sonra Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023 yılına gireceğiz. İş dünyası olarak 100 yıldır yaptıklarımıza, her yıl, yüzyıllık bir çalışma daha eklemek zorundayız. Milli mücadeleyi büyük bir fedakârlıkla yürüten kahraman milletimize karşı borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz.”

Şekib AVDAGIC re-elected as the Board Chairman of İTO (İstanbul Chamber of Commerce) 

Şekib AVDAGİÇ, was re-elected as the Board Chairman representing more than 700 thousand İstanbul companies in the Chairmanship Election for İTO’s 21st Term.

Powered by OrdaSoft!