esn cam balkon logoESN Firması, Müşteri Memnuniyetini Garantiliyor 

“Biz yapabileceğimiz kadar taahhüt altına giriyoruz. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyiz. Onun için de her basamağı emin adımlarla kat ediyoruz. Büyümenin tek yolunun adım adım gerçekleştiğinin bilincindeyiz” diyen ESN Profil Genel Müdürü Halil ESEN ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 


esn cam balkon72a

Firmanızdan bahseder misiniz?

1988 yılında Esen Pen adıyla tali bayi olarak sektöre giriş yaptık. 1 yıl sonra 4 arkadaşla ortaklık yaparak 5-6 ay kadar kısa bir süre bu ortaklığı devam ettirdik. Sonrasında 2 yıla yakın Pimapen montaj bayiliği yaptık. Bu sürenin sonunda  DWT markası olarak üretime başladık. DWT markasının üretimine başladıktan 1 yıl sonra da kendi imalatımıza başladık. Pimapen’in Kayseri’de bulunan 4 bayisini birleştirmesi sonucu, Pimadoor adı altında, tek bir fabrikada 2017 yılına kadar üretimlerimizi gerçekleştirdik. 2018 yılında kendi işletmemiz olan ESN firmasını kurduk ve Egepen Deceuninck olarak imalatımıza devam ediyoruz. Firmamız 3.000 m² kapalı alan üzerine kuruludur. Fabrikamız dışında bir tane de showroomumuz bulunuyor.

ESN Firması olarak verdiğimiz hizmetler; PVC doğrama, giyotin cam sistemleri, camoda ve cam balkon sistemleri imalat ve montajıdır. Bayi ağımız ve yurtdışına gönderdiğimiz firmalar ile üretimlerimizi hız kesmeden gerçekleştiriyoruz.

Yurtdışında hangi ülkelerde bayileriniz bulunuyor?

Almanya’da bayilerimiz bulunuyor. Hatta Eylül ayında Berlin’e giyotin cam montajına gideceğiz. Şu an görüşmelerine devam ettiğimiz Stuttgart’ta bizden bayilik talep eden bir firma var. Bizim için mesafeler önemli değil, sonuçta her yer bize bir nakliye mesafesindedir.

Çalıştığınız partnerlerinizden bahseder misiniz?

Egepen Deceuninck PVC grubunda; camoda ve giyotin cam grubunda çalıştığımız partnerlerdir. Aksesuarlarımız Egepen Deceuninck markasının kendi orijinal aksesuarlarıdır. Destek sac ve vida dışında, PVC ile alakalı tüm ürünleri Egepen Deceuninck’ten alıyoruz. Destek sac ve vidaları ise Kayseri ve İstanbul firmalarından temin ediyoruz.  Camoda ve giyotin cam malzemelerinin tamamını İstanbul’dan temin ediyoruz, üretimini ise burada kendimiz yapıyoruz.

Makine parkurumuzu uzun araştırmalarımız sonucu kurduk ve taleplerimiz doğrultusunda isteklerimizi karşılayabilen Schtec Makine ile çalışmaya başladık. Bildiğiniz üzere makine sektöründe satış sonrası hizmet de oldukça önemlidir. Schtec Makine vaad ettiklerini yerine getiriyor, kurulumunu gerçekleştirdiğimiz günden itibaren sorunsuz bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Müşteri potansiyeli ve profili olarak bence gerçekten başarılı bir firma.

Üretim miktarınız nedir?

Günlük olarak 150 adet PVC pencere, 5 adet camoda; haftada 2 tane de giyotin cam sistemi üretiyoruz.

Firmanızda kaç kişi çalışıyor?

İmalat bölümünde 20 kişi, montaj bölümünde 10 kişi olmak üzere toplamda 30 personelimiz mevcut.

Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Önümüzdeki dönem için planlarımız; emin adımlarla kalkabileceğimiz kadar yükün altına girmektir. Güvendiğimiz kişilerle çalışıp verdiğimiz sözleri yerine getirmektir. Yenilikleri takip eden bir firmayız. Piyasada inşaatla ilgili ne yenilik varsa biz bunları uygularız, aksi takdirde sektörde geri plana düşmeniz kaçınılmaz olur.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Biz yapabileceğimiz kadar taahhüt altına giriyoruz. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyiz. Onun için de her basamağı emin adımlarla kat ediyoruz. Büyümenin tek yolunun adım adım gerçekleştiğinin bilincindeyiz. Önümüzü görmeden bir yere girince çıkışın meçhul olacağının farkındayız. Yeni bir işe başlayacak olan herkese tavsiyem de bilmedikleri bir işe başlamamalarıdır. Yaptığımız işte en iyisi olmak için bilgiye ihtiyacımız vardır, yoksa sıradanlıktan kurtulamayız. Piyasada ben de varım demek isteniyorsa kaliteden ödün vermeden çalışılmalıdır, müşteri memnuniyeti en üst seviyeye taşınmalıdır. Biz kurulduğumuzdan bu yana bir tane bile müşterimizden bakım ve onarım ücreti talep etmedik. Bu da bana elbette artı olarak geri dönüyor.

ESN Company Guarantees Customer Satisfaction

“We commits as much as we can perform. We never give a promise of which we can not perform. Therefore, we take firm steps forward. We are aware of that the only way of development is to advance in steps.”  We carried out this interview with Halil Esen, general manager of ESN Profile Company.

 


esn cam balkon72b

Powered by OrdaSoft!