winsa logoSultan Alparslan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Winsa Fabrikasını Ziyaret Etti

Sultan Alparslan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Kartepe’deki Winsa fabrikasını ziyaret etti.

 

 

 

winsa 77a

Ülkemiz sanayisine nitelikli eleman sağlanması için mesleki eğitim büyük önem taşıyor. Winsa PVC Pencere Kapı Panjur Sistemleri de kendi sektöründe kaliteli eğitim ve nitelikli istihdam için desteğini uzun yıllardır aralıksız sürdürüyor. Sultanbeyli, Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnşaat Teknolojileri, Cephe Sistemleri ve PVC Doğrama Bölümü’ne desteğini 5 yıldır aralıksız devam ettiriyor. Bu işbirliği kapsamında Sultan Alparslan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri 10 kişilik bir grupla gerçekleşen gezide yenilikçi Winsa serilerinin ar-ge, üretim ve kalite süreçlerini gözlemleme imkanı buldu.

Fabrika hakkında yapılan genel sunumdan sonra showroomda yer alan sistemler tanıtıldı ve detaylı bilgi aktarıldı. 3 saate yakın süren gezide, Ar-Ge, mühendislik, ekstrüzyon, laminasyon, doğrama, sevkiyat planlama bölümleri gezildi. Bölüm sorumluları öğrencilere işleyiş ve sistemleri hakkında bilgi paylaşarak, sorularını cevapladı.

Winsa, sektöründe doğru bilgilerle donanmış öğrencilerin yetişmesine ve gelişimlerine katkıda bulunmak için, mesleki eğitime desteğini sürdürmeye devam edecek.

Students of Sultan Alparslan Vocational & Technical Anatolian High School Visited Winsa’s Factory

Students and teachers of Sultan Alparslan Vocational & Technical Anatolian High School visited Winsa’s factory, domiciled in Kartepe.

 

winsa 77b

Powered by OrdaSoft!