yorglassÜniversite Öğrencileri, Yorglass’ın ‘Akıllı’ Fabrikasını Gezdi

Türkiye’de cam sektörünün en önemli oyuncularından Yorglass, Manisa’daki Endüstri 4.0 altyapılı, mega fabrikasında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerini ağırladı.

 

 

 yorglass 2

Türkiye’de 45 yıldır cam ticareti ve cam işleme sektöründe faaliyet gösteren Yorglass, 12 Aralık Perşembe günü Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerini ağırladı. 2019 yılı itibariyle üretime başlayan Yorglass Ticari Soğutucu Manisa Fabrikası’nda düzenlenen etkinlikte üniversite öğrencileri, otomasyon ağırlıklı üretim parkuru ve online üretim ve izleme hatları ile hizmet veren akıllı fabrikayı gezerek, Yorglass’ı yakından tanıma fırsatı buldu. Yorglass İnsan Kaynakları yetkililerinin detaylı sunumunun ardından Ticari Soğutucu Üretim ve Kalite konusundan Yorglass yetkililerinden bilgi alan öğrenciler, kariyer planlamalarını da uzmanlarla değerlendirme şansına sahip oldu.

Geleceğin Liderleriyle Buluşmalar Devam Ediyor

Şirket politikası olarak eğitime öncelik veren Yorglass, geleceğin liderleri üniversite öğrencileriyle sık sık bir araya geliyor. Bu buluşmalarda Yorglass’ı ve faaliyetlerini yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, Yorglass yöneticileriyle de bir araya gelerek kariyerleri konusunda fikir alışverişinde bulunuyorlar.

Manisa’daki Akıllı Fabrikadan Dünyaya Cam İhraç Ediyor

1992 yılında kuruluşundan bu yana ürün gamında ve üretim hattında yaptığı değişiklikler ile büyümeye devam eden Yorglass, 2018 sonunda Manisa’da devreye aldığı akıllı fabrikasıyla Endüstri 4.0 altyapısına uygun üretim gerçekleştiriyor. 2019 yılı itibariyle üretime başlayan Yorglass Ticari Soğutucu Manisa Fabrikası, 64 dönüm araziye kurulu, 20.000 m² kapalı alanda hizmet veriyor. Otomasyon ağırlıklı üretim parkuru ve online üretim ve izleme hatları ile hizmet veren akıllı fabrika, pazarın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitesiyle dikkat çekiyor.

University Students Visit Yorglass’s ‘Smart’ Factory  

Yorglass, one of the most important players in the glass sector in the Turkey, hosted the students of the Faculty of Economics and Administrative Sciences at Celal Bayar University in its mega factory with 4.0 infrastructure in Manisa.

Powered by OrdaSoft!