Şehitlerimiz tekrar

EDİTORYAL

Kemal Bey resim 2021Özlemle Beklediğimiz Fuarımıza Kavuşuyoruz

Yıl sonuna yaklaştığımız bugünlerde 2022’ye umutla bakıyoruz. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak içerisinde bulunduğumuz sürecin sektörümüz açısından kazanımlarını ve çözüm bekleyen yönlerini sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz.

Aşılanmanın hız kazanmasıyla birlikte biz de çok özlediğimiz firma ziyaretlerimize ve fuar katılımlarımıza başladık. Ortadoğu bölgesinin en büyük fuarlarından olan 165 Türk firmasının katılım sağladığı The Big 5 Show Dubai Fuarı’nda yerimizi aldık. Abu Dabi Büyükelçisi Tugay TUNÇER’e dergilerimizi takdim ettik. Türk firmalarımız için oldukça verimli geçen fuar, firmalarımızın yeni iş bağlantıları kurmasına da vesile oldu. Heyecanla beklediğimiz Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021 başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı fuarlarımız aracılığıyla firma temsilcilerimizle birlikte olmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 3-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrasya’nın en büyük ve prestijli fuarı Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021’de her zaman olduğu gibi 3 ayrı holde 3 ayrı standımızla yer alarak firma temsilcilerimizle buluşuyoruz. Fuarımızın bu sene firmalarımızın gövde gösterilerine sahne olacağına inanıyoruz. Firmalarımızın bağlantılarının uluslararası ticari faaliyetlerine büyük bir değer kazandıracağını hep birlikte göreceğiz. Tüm sektör temsilcilerimizin verimli bir fuar geçirmesini diliyoruz.

Bu sayımızda İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından ihracata katkı sağlayan firmalarımızın ödüllendirildiği “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerini kazanan firmalarımızın başarılarıyla mutluluğumuzu taçlandırdık. Bu yıl 4. Kez kapılarını açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanını sayfalarımıza taşıdık. Basın Danışmanlığını üstlendiğimiz TALSAD’ın 50. kuruluş yıl dönümünde yapılan 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı bizzat takip ettik.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak ALUS (Uluslararası Alüminyum Sempozyumu) sponsorluğumuz kapsamında, sempozyuma verdiğimiz desteklerden dolayı TALSAD tarafından plaketle ödüllendirildik. Derneğimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyor, birlikte sektörümüz adına başarılarla dolu bir gelecek inşa etmeyi ümit ediyoruz.

2022’nin ülkemizin geleceği için çok güzel gelişmeleri beraberinde getireceğine gönülden inanıyoruz. Bu kapsamda, yeni yılın sağlıklı ve ferah günleri bizlere kazandırmasını temenni ediyoruz.

 

 

 

imza


E-DERGİLER

 

win87kpk      ozel2021kpk     yd48kpk

dostcamDost Cam, Gelecek Hedefini “Aranan Cam Partneri” Olmak Üzerine İnşa Edecek

46 yıldır cam dünyasında faaliyet gösteren Dost Cam’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çağlar ÖZDEMİR ile firmanın kuruluşundan bu yana geçtiği önemli kilometre taşları, yeni dönem öngörüleri ve hedeflerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

dostcam 2a

Firmanızın faaliyetleri ve sektöre sunduğu hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dost Cam olarak 1974 yılından bu yana cam dünyasındayız. İzmir’deki 20.000 metrekarelik tesisimizde ileri teknoloji yatırımlarımız ve nitelikli iş gücü istihdamımız ile ülkemize hizmet etme gayretindeyiz. Küçük bir cam atölyesi olarak başlayan yolculuğumuza, bugün ülkemizin en yüksek kapasiteli cam işleme ve mimari cam üretim tesislerinden biri olarak devam ediyoruz. Uzun yıllar dünyanın dört bir yanından çok çeşitli camlar ithal ederek, iç pazara distribütörlük hizmeti verdik. 2015 yılında, hem toptan satışta hem de cam üretiminde ülkemizin amiral gemilerinden Şişecam ile anlaşma sağlayıp, kurumun en büyük distribütör ve yetkili üreticilerden biri olduk. Yüksek nitelik ve hacimde mimari cam üretimimizle rekabette üstün bir konumda yer alıyoruz. Bunun yanında endüstriyel yarı mamul üretme çalışmalarımız da mevcut. 180 çeşit cam tipi ile toptan satış depomuz, ısıcam, temper, lamine, ambalajlama hatlarımız ve araç filomuz ile müşterilerimize üst düzey hizmet sunuyoruz.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahsedebilir misiniz?

2020 yılı, malumunuz küresel ekonomik savaşların ve pandemi sürecinin etkisiyle karamsar olunabilecek bir hal aldı. Fakat biz Dost Cam olarak; hiçbir ekonomik dalgalanma döneminde, üretimi arttırmanın yollarını aramaktan vazgeçmedik. Ülkemizin müreffeh geleceğinin yolunun da üretimi arttırma formülünden geçtiğine inanıyoruz. Tüm sektörlerde olduğu gibi, sektörümüzde de teknolojik altyapı ve üst yapı, üretim maliyetlerinin düşmesi ve küresel rekabet gücümüzün artması için şart görünüyor.

2021 yılına hızla yaklaşıyoruz. Elbette Dost Cam’ın da 2021’de, 2022’de, 2023’de ülkemizin vizyonuna paralel olarak hedeflediği yeni konumlar var. İhracat hacmimizi katlayarak ülkemize azami döviz girdisi sağlamak öncelikli hedefimiz. Bunun yanında, ülke olarak hızla ilerlediğimiz, dünyada önemli bir konumda bulunduğumuz inşaat sektörünün aktörlerinin gerek yurtiçindeki prestij projelerinde; gerekse yurtdışı pazar hedeflerinde ‘’Aranan Bir Cam Partneri’’ olmak arzusundayız. Türkiye’deki projelerin bilinen markası Dost Cam’ı, tüm dünyada bilinen bir marka haline getirebilmek için çalışmalarımızı soluksuz sürdürüyoruz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Tüm sektörel kişi ve kuruluşlardan ülkemize, insanımıza, potansiyelimize, öz kaynaklarımıza, parlak geleceğimize inanmalarını bekliyoruz. Asırlardır verdiğimiz mücadelenin, sanayi ve ekonomi alanında elde edilecek başarılarla karşılığını bulabileceği aşikârdır. Bu bakımdan bir olalım, güçlü olalım, çalışkan olalım, umutlu olalım. Zira inananlar, başarırlar. Win&ARTProje - ALU&Art Dergileri olarak, inandığımız bu yolda verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Dost Glass Is To Shape Its Future Goal On The Basis Of Becoming The “Glass Partner Sought”

We interviewed with Çağlar ÖZDEMİR, Vice President of the Executive Board of Dost Glass, having been serving in the glass world for 46 years, regarding the milestones achieved by the company since its incorporation, its objectives and foresights for the new period.

dostcam 2